جمعه, 21 دی 1397 12:40

کارهایی که انسان موفق قبل از صبحانه انجام میدهد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

برای شروع موفقیت و آغاز کردن مسیر برای رسیدن به هدف و آرزوی خود باید از تمام زمان های زندگی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. بهترین زمان برای پیشی گرفتن از رقبای خود ، استفاده از زمان هایی هست که به آن توجه نمی کنند و یکی از آن زمان های مهم در مسیر موفقیت که اکثر انسان های موفق هم به آن اشاره کردند و در به اهمیت آن پرداختند ، زمان صبح میباشد. در این مقاله به کارهایی که یک انسان موفق باید در زمان صبح خود و قبل از خوردن صبحانه انجام دهد میپردازیم.


روز هر آدمی با صبح آغاز میشود و چه بهتر که این صبح دل انگیز را با انرژی مضاعف و با برنامه ریزی مناسب آغاز کنید و این عامل باعث تداوم حال شما تا پاین روز میباشد و هم در زمینه کاری برایتان مفید میباشد و همچنین در آغوش خانواده و رویارویی با مسائل زندگی اهمیت دارد.


افراد موفق صبح خود را چگونه آغاز میکنند؟

 

1. صبح زود بیدار شوید


اولین موردی که باید در مسیر موفقیت خود داشته باشید این است که تنبلی را همین آغاز صبح از خودتون بیرون کنید که اولین گام برای این کار سحرخیز شدن شما است. شروع چنین کاری قطعاً در ابتدا کاری بسیار دشوار است ولی کافیه فقط چندین روز این روند را انجام دهید ، هم سیستم بدن شما عادت میکند و هم تاثیری که میتوانید با بیدارشدن صبح در زندگی خود داشته باشید را ببینید ، لذت میبرید و این کار را انجام میدهید. اکثر افراد موفق حدود ساعت 4 از صبح بیدار میشوند و در زندگی نامه هایشان نیز به این موضوع اشاره کردند اما زمانی که استاندارد برای این کار است و میتوانید برای شروع امتحان کنید ، ساعت 6 خوب است. این نکته را بدانید که " در حالي که افراد موفق بيدارند، رقباي نه‌چندان موفق‌شان در رويا‌های‌شان به دنبال قصه‌هاي تخيلي می‌گردند.


2. کارهای روزانه خود را چک کنید.


بررسی کارهای روزانه خود یکی از مهم ترین کارهایی است که میتوان قبل از شروع فعالیت روزانه خود داشته باشید و نظم خاصی به برنامه های روزانه شما میدهد. بهتر است بعد از بیدار شدن صبح این کار را انجام دهید . اگر دیده باشید اکثر افراد موفق یک دفترچه یادداشتی به همراه دارند و کارهایی را که در طول روز میخواهند انجام دهند را به ترتیب نوشته اند. حالا که تکنولوژی های جدیدتری هم آمده است مثل ساعت های هوشمند و انواع گجت های پوشیدنی و به طور ویژه تلفن های همراه که اکثر افراد از آن استفاده میکنند. میتوانید نرم افزارهای زمان بندی و برنامه ریزی را دریافت کنید و کارهای خود را هم آنجا بنویسید که بتواند طبق زمان بندی شما یک هشدار هم به شما بدهد تا کارهای خود را نیز فراموش نکنید.


3. ورزش


از مهم ترین کرهایی که حتماً باید در صبح انجام دهید تا در مسیر موفقیت قرار بگیرد و همچنین تنبلی و کسل بودن را از خود دور کنید ورزش کردن است. ورزش کردن منظور یک تمرین سخت و طاقت فرسا نیست ، یک نرمش ساده و انجام حرکات کششی و یا یک دوییدن نرم ورزش صبحگاهی شما میباشد و 15 دقیقه هم از زمان صبح خود را به این تمرینات ورزشی اختصاص دهید. تاثیر فوق العاده ای که ورزش بر روی خواهد داشت فراتر از مسیر موفقیتی است که داریم بیان میکنیم. افرادی که ورزش صبگاهی خود را منظم انجام میدهند ، افراد سالم و سرحالی هستند و حتی در علم پزشکی هم بر این موضوع تاکید دارند ؛از لحظ علمی در هنگام ورزش ، اندورفين‌هايي را ترشح می‌کند که استرس را کم می‌کنند. همینطور ورزش و تمرین های صبح گاهی افراد موفق را پر انرژی میکنند و انرژی مضاعفی را دریافت میکنند که تا پاین روز هم در همراه شما میباشد و در انجام کارهای روزمره خود نیز کمک قابل توجه ای میکند.


4. صبحانه سالم


خوردن صبحانه کامل تاثیر فراوانی بر روی حالت جسمی و روحی شما میگذارد. هیچ وقت خودتان را با نخوردن صبحانه و وقت نگذاشتن برای این وعده مهم غذایی گول نزنید و خیلی مطالب زیادی از اهمیت خوردن صبحانه در مسائل مختلف بیان شده است. بهتر است صبحانه را بعد از انجام ورزش صبح گاهی انجام دهید و حتی قبل از آن هم یک دوش کوتاه داشته باشید تا با انرژی تمام صبحانه تان را میل بفرمایید. بهتر است صبحانه را با کربوهيدرات‌های پيچيده پر کنيد که به آرامی می‌شکنند و در طول روز توليد انرژي می‌کنند. خوردن غذاهای سالم مثل میوه‌های تازه در صبح، انرژی مورد نیاز شما را در طول روز تأمین کرده و به شما در تمرکز روی اهدافتان کمک می‌کند. علاوه بر آن اگر روز خود را با غذاهای سالم شروع کنید، احتمال آن که در طول روز نیز غذاهای سالم‌تر بخورید بیش‌تر خواهد بود.

تاثیر صبحانه در موفقیت


5. مطالعه صبحگاهی


پس از گذراندن و صرف صبحانه قبل از اینکه خود را آماده برای رفتن به محل کار ، دانشگاه یا مدرسه کنید ، بهتر است زمانی هم به مطالعه خود اختصاص دهید . زمانی بین نیم ساعت تا 45 دقیقه قبل از شروع کاری شما ، تاثیر زیادی دارد. در این زمان اکثر افراد کتاب ها ، مقلالات مورد علاقه خود را میخوانند و یا افرادی هم به اخبار روز و اطلاعاتی که در مورد زیمنه ی کاری خودشان اطلع رسانی شده را دنبال میکنند و این کارها در این زمان هم باعث تقویت حافظه شما میشود و هم ذهن شما در زمان صبح ، از کارایی و بازخورد بالاتری برخوردار است و میتواند به شما خیلی کمک کند و یا حتی خواندن مطالب درسی برای دانش آموزان یا دانشجویان در این مدت میتواند از خواند چندین ساعت درس در طول روز نیز کارایی بیشتری داشته باشد. به هرحال در کنار مطالب مورد علاقه ای که دنبال میکنید توصیه میکنم حتما یک کانال یا پیج از مسائل انگیزشی هم داشته باشید که قبل از بیرون رفتن از محیط منزل ، این جملات انگیزشی را بخوانید. جملاتی که روحیه و انرژی زیادی برای شما ذخیره میکند.


6. هدف گذاری


نکته ای را که باید به آن توجه کنید این است که بعد از اینکه طبق برنامه های بالا دو هفته زندگی خود را انجام دادید و کارهای روزمره خود را دنبال کردید ، یک لیستی از موارد و موفقیت هایی که در این مدت به دست آورید و هدف هایی را که توانستید به آن دست یابید ، تهیه کنید. حال طبق همین برنامه باید برای هر هفته خود یک هدف هفتگی تعیین کنید که بتوانید در زمان هایی که صبح بیدار میشوید ، در طول هفته گام هایی برای رسیدن به هدف های مورد نظر خود نیز برداشته باشید.

تمامی نکات بالا مواردی بود که افراد موفق در سراسر جهان برای برنامه ریزی صبح خود بر این موارد تاکید داشتند. برای اینکه در مسیر موفقیت گام بردارید ، نیاز به هزینه خاصی ندارید ف نیاز به تکنولوژی خاصی ندارید ، نیاز به شانس ندارید ، فقط نیاز دارید دو ساعت از زمانی که تا پیش از این بیهوده تلف میشد و باعث تنبلی شما میشد ، را استفاده کنید. هم زمان کاری بیشتری خواهید داشت هم زمان شما با انرژی بیشتری همراه است.

خواندن 981 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 21 دی 1397 12:59

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.