موفقیت

موفقیت (21)

دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 18:02

انسان های موفق، مشکلات خود را چگونه حل می کنند؟

نوشته شده توسط

بسیار جالب است بدانید انسان های موفق، مشکلات خود را چگونه حل می کنند؟ آنجایی که سایرین به موانع غیرقابل نفوذ بر می خورند، آنها چالش پیش روی خود را برای در آغوش گرفتن و مشکلی برای حل کردن می بینند. اعتماد به نفسی که آنها را در مواجهه با سختی به جلو می راند، توانانی آنها برای رها شدن از حس منفی است که خیلی از افراد منطقی را به عقب می راند.

مارتین سلیگمن (موفقیت در زندگی به تشخیص این نکته بستگی دارد که باور داشته باشید شکست های شما ناشی از کمبود های شخصیتان و خارج از کنترل شماست یا اینکه تنها مشکلاتی هستند که آنها را با تلاش برطرف سازید . او عقیده دارد تنها موفقیت نیست که به دیدگاه شما وابسته است. او با بررسی افرادی که شکست های خود را ناشی از ناتوانی های خود می دانسته اند دریافت که بیشترین میزان بروز افسردگی در این افراد می باشد. خوشبین ها از سوی دیگر شکست را تجربه آموزنده در نظر می گیرند و در آینده از آن درس گرفته و عملکرد بهتری خواهند داشت.

سه شنبه, 27 فروردين 1398 01:28

چرا مهارت برقراری ارتباط در کسب موفقیت مهم است؟

نوشته شده توسط

هر فرد شاغل به صورت میانگین در هر هفته ۴۴ ساعت را در محیط کار می گذراند و بنابر تحقیقات انجام شده در هر ساعت کاری، یک فرد بطور میانگین ۵۰ دقیقه آن را در هر حال ارتباط برقرار کردن با دیگران است. آیا جای شکی باقی می‌ماند که مهارت برقراری ارتباط مهمترین عامل موفقیت در محیط کار است؟
تحقیقات آماری نشان داده‌اند که بیش از ۹۰ درصد موفقیت‌های بزرگ شغلی به دلیل توانایی در برقراری ارتباط مفید و موثر بوده است. جالب است که بدانید حتی اگر به دنبال موفقیت خیلی بزرگ هم نباشید باز ناچارید که یاد بگیرید ارتباط مفید برقرار کنید. احتمالا سوال می ‌پرسید: «چرا؟». برای اینکه از ضررها دور بمانید! ارتباطات کاری همان اندازه که می‌توانند مفید و سبب موفقیت باشند، توانایی ضرر و آسیب رساندن دارند. و مفید بودن یا مضر بودن آن‌ها کاملا در دست شماست به شرط اینکه مهارت‌های لازم را داشته باشید. وگرنه روابط به شما آسیب خواهند زد.
اما مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط موثر چه هستند؟ مقالات و منابع زیادی ممکن است بخوانید که این توانایی و مهارت ها را به صورت موردی و با توضیحی مختصر بیان کرده باشند. مطالعه این منابع اگرچه خوبند اما تاثیر زیادی بر تغییر رفتار شما نخواهند داشت. برای یادگیری مهارت برقراری ارتباط و تسلط بر روی آن، یک روند آموزشی طبقه بندی شده نیاز است.

یکشنبه, 12 اسفند 1397 18:16

تغییرات کوچک موفقیتهای بزرگ ایجاد میکنند

نوشته شده توسط

گاهی تغییرات کوچکی می تواند تاثیرات بزرگی در زندگی به وجود بیاورد. تغییراتی که بعد از مدتی شما را سالم تر، پرانرژی تر، و با روحیه تر می کند. آرامش بیشتری به ذهن تان می دهد و حتی می توانید این انرژی مثبت را به اطرافیان هم منتقل نمایید.همه ما دوست داریم تغییراتی به زندگی خود بدهیم تا بیشتر احساس رضایت و موفقیت کنیم اما تنها برخی از ما به دنبال این تغییرات می رود زیرا ایجاد تغییر در زندگی کمی دلهره آور است و مسئولیت زیادی به همراه دارد.بدیهی است که شما دوست دارید، از این سردرگمی و شلوغی بیرون بیایید، نهایت استفاده را از مهارت های خود بکنید، به بیشترین خواسته های خود برسید. روی چند کار مهمی که در حال انجام هستند، تمرکز کرده و این قدر مشغله اضافی نداشته باشید که تمام وقت شما را بگیرد. در چنین شرایطی اگر تغییرات را ( حتی در مقیاس محدود ) شروع کنید، می توانید توان ذاتی خود را بازیافته و به این ترتیب امکان اولیت بندی کارها را فراهم کنید تا بتوانید به کارهایی برسید که واقعاً اهمیت دارند.چیزی که باید بدانید این است که لازم نیست از همان ابتدای کار تغییراتی بزرگ ایجاد کنید. تغییرات کوچک و ساده معمولاً بهترین راه برای پیش رفتن هستند چون پایدار و قابل‌کنترل‌اند و بعد از کمی تلاش برای آنها زود خسته نخواهید شد.

جمعه, 10 اسفند 1397 18:09

چرا همیشه خسته ام ؟ چطور پرانرژی باشم ؟

نوشته شده توسط

نخوردن صبحانه می‌تواند باعث خستگی شود.

بعضی از ما احساس می‌کنیم که شامی که شب خورده‌ایم،‌ ذخیره شده تا انرژی صبح ما را تامین کند. در حالی که غذای شب، انرژی کار کردن قلب و خون‌رسانی به بدن در طول مدت خواب را تامین کرده و صبح هنگام، نیازمند انرژی و سوخت تازه‌ای برای بدن خود هستیم. طبیعی است که هر یک از ما، بر اساس ذائقه خود، نوع متفاوتی از صبحانه را انتخاب می‌کنیم. اما به هر حال، شیر کم چرب، میوه جات و سایر غذاهای سالم، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای راه انداختن جدی تر سیستم متابولیسم باشند.

پنج شنبه, 09 اسفند 1397 23:13

اثرات نامطلوب کم خوابی

نوشته شده توسط

تاکنون پژوهش های مختلفی در مورد اثرات کمبود خواب بر روی سلامتی انسان به انجام رسیده است و ثابت شده که این مشکل می تواند موجب افزایش وزن، افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت، افزایش احتمال بروز برخی اختلالات ذهنی نظیر افسردگی و نیز کاهش بازه تمرکز و توانایی واکنش به محرکها و یادآوری اطلاعات جدید شود.یکی از مسائلی که در زندگی مدرن گریبانگیر افراد خصوصا کسانی که در زندگی روزانه خود استرس و اضطراب بیشتری را متحمل می شوند، گردیده، کمبود خواب است.گروه دیگری هم وجود دارند که بخش اعظم کار خود را در شیفت های شبانه می گذرانند و عملا بخش اصلی خواب شبانه را از دست می دهند. پروازهای طولانی کاری، شیفت های شبانه، نگهداری از نوزادی که تازه متولد شده، سبک نادرست زندگی و استرس و اضطراب هایی که بخش بزرگی از آن هم در زندگی امروز بشر قابل کنترل نیست، معضل بی خوابی یا کم خوابی را سبب گردیده است.حجم زیاد کارها و مشکلات اقتصادی، تنشهای مختلف در زندگی شخصی و شغلی، حضور شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای دیجیتال در زندگی ما، گوشی‌های موبایل و نرم‌افزارهای آنها که نیمه‌های شب در رختخواب هم در دسترس هستند و ما را به استفاده از خود، وسوسه می‌کنند، تنها نمونه‌هایی از دلایلی هستند که متوسط خواب روزانه‌ی ما را کاهش داده‌اند.

پنج شنبه, 25 بهمن 1397 02:14

نظم شخصی و فعالیت در زمانهای خاکستری

نوشته شده توسط

نظم شخصی و فعالیت در زمانهای خاکستری

 

 در مقالات پیشین  نظم شخصی را تعریف کردیم که نظم شخصی از مهمترین ابزارها در استفاده بهینه از زمان و یک کلید بسیار اسزاز آمیز در مهارت مدیریت زمان است . اما توسعه شخصی یا همان فعالیت در زمان های خاکستری که  حقیقت این است که کار سخت، شجاعت و خودارضایی برای دستیابی به نتایج معنی دار - نتایجی است که توسط کسانی که به فانتزی موفقیت دست می یابند بدون تلاش دست به دست می شود. توسعه شخصی برای افراد هوشمند، حقیقت ناخوشایند را در مورد آنچه که به عنوان یک انسان بطور آگاهانه رشد می کند، نشان می دهد. همانطور که می خوانید، شما هفت اصل جهانی را در پشت تمام تلاش های موفق رشد (حقایق، عشق، قدرت، یکپارچگی، قدرت، شجاعت و هوش) یاد خواهید گرفت.

شما خواهید دید که چگونه تبدیل شدن به خالق آگاهانه از زندگی خود به جای احساس ناامید کننده، بیان، جذب روابط قدرتمند با دوستداران، همکاران سازگار، بیدار شدن از ابتدا احساس انگیزه، انرژی و مشتاق، رسیدن به اهداف الهام بخش با عادات روزمره منظم و خیلی بیشتر! این سبک جذاب و شگفت انگیز و با انگیزه بسیار منحصر به فرد، این مقاله به شما کمک خواهد کرد که شجاعت کشف کنید، خلاقانه بیان کنید، و به طور آگاهانه سفر سفر فوق العاده ای به انسان بپیوندید.

توسعه شخصی برای افراد هوشمند چیست؟

توسعه شخصی برای افراد هوشمند عبارت است از استفاده از رویکرد من به رشد شخصی. به جای رفتن به میوه پایین حلقوی و حل مشکل آسان، مانند چگونگی انتخاب غذاهای سالم و یا کسب پول بیشتر، من می خواستم به یک سوال بسیار دشوار پاسخ دهم: منظور ما این است که به عنوان انسان آگاهانه رشد کنیم، و چگونه ما هوشمندانه این فرآیند را هدایت می کنیم؟

توضیحات:

حقیقت نخستین اصل توسعه شخصی است. ما در ابتدا با کشف حقایق جدید در مورد خودمان و واقعیت ما به عنوان انسان رشد می کنیم. مطمئنا بعضی از درس های مهم را بدون توجه به اینکه چگونه زندگی می کنید یاد می گیرید، اما می توانید رشد خود را به طرز آگاهانه ای به دنبال حقیقت تسریع کنید و به طور عمدی از نادرستی و انکار کردن دور شوید.

هنگامی که مشکلات خود را رد می کنید، از حقیقت دور می شوید. دروغ گفتن به خودتان باعث می شود که دروغ های بیشتری را به ارمغان بیاورید، ذهن خود را با عذاب هایی که خود را در هویت خود قرار می دهند، آلوده سازید. شما از خود واقعی خود جدا شده اید، زندگی به عنوان یک سایه ای از درخشان که شما به معنای آن بودید. شما اینجا نیستید که چنین موجودی را تحمل کنید. شما اینجا هستید که یاد بگیرید چگونه زندگی خود را با انتخاب خود ایجاد کنید. این برای من نیست که بگویم چی زندگی باید شبیه باشد، اما من بهترین کار را برای کمک به شما انجام خواهم داد.

این مقاله به شما کمک خواهد کرد که بدانید که چگونه برای شناسایی و پذیرفتن آنچه که برای شما درست است شناسایی کنید. این ایده ها می توانند نسبتا انتزاعی باشند، بنابراین هدف شما این است که فقط با مفاهیم سطح بالایی آشنا شوید. در قسمت های بعدی ، شما یاد خواهید گرفت که این مفاهیم را به همه زمینه های زندگی خود بسپارید، بنابراین دقیقا خواهید دید چگونه می توان آنها را برای بهبود نتایج خود استفاده کرد.

بررسی عناصر کلیدی حقیقت را بیابید : درک، پیش بینی، دقت، پذیرش و خودآگاهی.

مدل درونی شما از واقعیت نزدیکتر است و واقعیت واقعی را در بر میگیرد، به این معنی که شما قادر به تبدیل شدن به آن هستید. دقت بیشتر به معنی آمادگی بیشتر برای زندگی به عنوان انسان است. با یک نقشه دقیق، احتمال بیشتری برای تصمیم گیری صحیح دارید که شما را در مسیر خواسته های شما قرار می دهد. با یک نقشه نادرست، احتمال بیشتری دارید که شما شاهد شکست و سرخوردگی باشید.

وضوح کامل نادر بودن است هنگامی که شما یک حرفه خاص را دنبال می کنید، هرگز نمی توانید بدانید که ممکن است متفاوت باشد. هنگامی که شما در رابطه هستید، هیچ وقت نمی توانید اطمینان حاصل کنید که یک شریک سازگارتر در اطراف گوشه راست نیست. هر زمان که تصمیم گیری می کنید، هرگز نمی دانید که اگر انتخاب دیگری کردید، اتفاق می افتد.

بدترین قسمت این است که حتی زمانی که شما احساس می کنید مطمئن است، هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که شما درست باشد. قبلا اشتباه کرده اید، نه؟ تاریخ می گوید که یک شرط امن است که چیزی را که فکر می کنید در حال حاضر می دانید وجود دارد که بعدا ثابت می شود اشتباه است.

شما می توانید سعی کنید تا وضوح بیشتری را در مورد وضعیت خاص به دست آورید، و این به طور کلی یک ایده خوب است، اما شما هرگز نمی توانید تمام عدم اطمینان را از بین ببرید. بنابراین شما دو گزینه اساسی دارید: انکار غیر قابل پیش بینی از زندگی و احساس امنیت نادرست خود را ایجاد کنید، یا قبول شگفتی های زندگی را بپذیرید و با آنها زندگی کنید. در اولین مورد، شما نقشه خود را از واقعیت به طوری که شما آن را می خواهید، صرف نظر از آنچه که واقعی زمین به نظر می رسد. در مورد دوم، شما در تلاش برای ایجاد نقشه خود را به عنوان دقیق که ممکن است، حتی اگر شما ممکن است دوست نداشتن آن را به نظر می رسد. گزینه دوم بهتر است.

هنگامی که شما عدم قطعیت زندگی ذاتی را قبول می کنید، تصمیمات شما با دقت افزایش می یابد. شما برای جلوگیری از اشتباهات مانند قمار کردن پول تمام شده یا سقوط به یک رابطه خشونتآمیز، راحت تر خواهید بود، و شما در موقعیتی بهتر خواهید بود که فرصت های واقعی را به دست آورید. شما نباید با غیر قابل پیش بینی بودن زندگی فلج شود. کلید این است که به راحتی ریسک ها را مدیریت کنید تا خودشان را انکار کنند. یاد بگیرید که در عدم اطمینان رشد کنید و حتی از آن لذت ببرید.

مشکل دیگر این است که پیش بینی های شما ممکن است نادرست باشد. بعضی از اشتباهات خود صحیح است، زیرا تجربه بیشتری به دست می آورید و درک خود را از واقعیت عمیق تر می کنید، اما بسیاری از این اشتباهات می توانند بدتر شوند و خود را تقویت کنند.

در اینجا چند نمونه از توانایی پیش بینی ذهن شما می تواند شما را شکست دهد:

 1. بیش از تعمیم(overgeneralization): شما چند تجربه دوست داشتنی را تجربه کرده اید، بنابراین ذهن شما الگوی دوستیابی را ناامید می کند. در نتیجه، شما از رفتن به هر تاریخ بیشتر اجتناب کنید، زیرا شما فعالیت را به عنوان چیزی برای جلوگیری از آن مشاهده می کنید. متأسفانه این بدان معنی است که شما هرگز تجربه تجارتی مثبت را نخواهید داشت که باعث می شود ذهن شما این باور را اصلاح کند. الگوهای قدیمی تا زمانی که بدون هیچ مشکلی باقی می مانند، باقی می مانند.

2. تعصب (Prejudice) : شما در مورد بعضی از  همکارانتان را شنیده اید که شکایت دارند که شخصی که فقط استخدام شده است، ظاهرا درد واقعی برای کار با آن است. این باعث می شود که شما انتظارات منفی در مورد استخدام جدید داشته باشید. در طول اولین وظایف خود با این شخص، به طور طبیعی مشکلات را در نظر بگیرید، بنابراین شما در برابر همکاری با یکدیگر مقاومت می کنید. فرد دیگری بر روی درمان منفی خود تمرکز می کند و به نوعی پاسخ می دهد، در نتیجه انتظارات شما را برآورده می کند. قضاوت های ناگهانی بدون بهره گیری از تجربه مستقیم اغلب منجر به نتیجه گیری اشتباه می شود.

3. پیشگویی خودآموز (self-fulfilling prophecy): تعدادی از دوستان خود سعی می کنند تا کسب و کار آنلاین خود را شروع کنند، اما همه آنها شکست خورده و در نهایت از بین می روند. از مثال خود، ذهن شما یاد می گیرد که شروع کسب و کار آنلاین دشوار است و احتمالا منجر به شکست خواهد شد.یک سال بعد تصمیم به راه اندازی شرکت مبتنی بر وب خود دارید. شما ناخودآگاه خود را با اشتباهات قابل اجتناب خرابکاری می کنید و در نهایت شما را از بین می برید، همانطور که دوستانتان انجام دادند.

این الگوهای مشکوک همه یک عنصر مشترک دارند: پیش بینی های آنها به شدت بدبین هستند. چنین الگوهایی می توانند ترس، عزت نفس پایین تر و هیجان های منفی مانند نگرانی و استرس را افزایش دهند. در بدترین حالت، پیش بینی های بیش از حد بدبینانه می تواند باعث افسردگی، بی نظمی و حتی خودکشی شود. از سوی دیگر، داشتن بیش از حد خوش بینانه به همان اندازه مشکلی است و می تواند منجر به اعتماد به نفس، ریسک بی روحی و رفتار مانی شود.

بهترین پیش بینی ها دقیق ترین هستند، اما در جایی که خود تقویت می شود، بهتر است که اعتماد به نفس بالا، احساسات مثبت و درجه قابل قبولی از ابتکار عمل را تقویت کنیم، در حالی که اعتماد به نفس کم، احساسات منفی و تلخی . این پیش بینی ها نه تنها مشاهدات منفعلانه هستند، بلکه علت فعال بودن آن نیز به خودشان است.

پذیرش

پس از شناسایی آنچه که برای شما به میزان معقولی از دقت انجام می شود، کار بعدی شما این است که به طور کامل و کاملا حقیقت را بپذیرید. این شامل پذیرش پیامدهای دراز مدت پیش بینی های شما می شود.

به راحتی به خودتان اعتراف کنید که حتی اگر شما مسئولیت کامل در هر منطقه از زندگی خود را گیر کرده باشید، ممکن است توانایی اصلاح آنچه که در این نقطه کار نمی کند، نداشته باشید. به سادگی می پذیرم که این همان چیزی است که در حال حاضر وجود دارد، اما حقیقت وضعیت را انکار نمی کند. هرگز تظاهر به لذت بردن از شغلی که متنفر نیستید. هرگز تظاهر نکنید که در یک رابطه غیرفعال خوشحال باشید. هرگز تردید نکنید که وقتی که واقعا ضعیف هستند، امور مالی شما قوی هستند. اگر می خواهید وضعیتتان را بهبود ببخشید، ابتدا باید با خودتان تمیز شوید و تمام حقیقت را بپذیرید.

هنگامی که شما به طور کامل واقعیت را می پذیرید، تصمیمات بهتر را شروع خواهید کرد زیرا آنها به جای داستان به حقیقت پیوسته اند. اگر اعتراف کنید که بدن شما وحشتناک است، شما وانمود میکنید که شما در سلامت هستید. شما متوقف خواهد شد اشتراک به این توهم که عادات غذا خوردن فقیرانه و عدم ورزش برای شما قابل قبول است. شما می توانید ببینید که اگر شما بخواهید وضعیت خود را تغییر دهید، باید شروع به تصمیم گیری های مختلف کنید - این اتفاق نمی افتد به تنهایی. هنگامی که به طور کامل تسلیم می شوید، می توانید سرانجام شروع به ایجاد آنچه می خواهید.

خودآگاهی

همانطور که شما تلاش می کنید حقیقت بیشتری را در زندگی خود به ارمغان بیاورید، باید درجه بالایی از خودآگاهی را پرورش دهید. این شامل آگاهی از نقاط قوت، ضعف، استعداد، دانش، تعصبات، دلبستگی، خواسته ها، احساسات، غرایز، عادت ها، و حالت ذهنی شما می شود.

بلوک به حقیقت

چند بلوک وجود دارد که مانع از هماهنگی کامل با حقیقت می شود. آنها احتمال شکل دادن الگوهای ذهنی نادرست را افزایش می دهند. بسیاری از این الگوهای غلط خود تقویت می شوند و برای اصلاح دشوار است. با این حال، هنگامی که از این بلوک ها آگاه شدید، به احتمال زیاد به آنها تسلیم خواهید شد.

تهویه مطبوع

شرکت های رسانه ای عمدتا از تبلیغات تبلیغ می کنند و تبلیغات برای موثر بودن، شما باید در نهایت چیزی بخرید - چه یک ماشین، یک دارو یا یک وعده غذایی. افرادی که یک مدل دقیق از واقعیت دارند، فقط محصولاتی را که واقعا میخواهند یا نیاز دارند خرید می کنند، بنابراین تبلیغ کنندگان غالبا نیمی از حقیقت و فریب درست را برای افزایش سود می کنند. به عنوان مثال، اگر یک کارخانه آبجوسازی می تواند شما را قانع کند که نوشیدن الکل موجب احساس محبوبیت یا علاقه شما می شود، می تواند درآمد بیشتری کسب کند، در غیر این صورت تصویری دقیق تر از مصرف الکل را نشان می دهد.

به منظور اطمینان کامل به اطلاعات ارائه شده توسط یک منبع رسانه، شما باید بتوانید اعتماد کنید که منبع حقیقت را به یک ارزش متضاد قربانی نمی کند. مشکل رسانه های متعلق به شرکت ها این است که زمانی که مناقش بین سود و حقیقت وجود دارد، حقیقت همیشه برنده نمی شود.

تأثیر تجمعی در معرض قرار دادن رسانه های جمعی به شما این امکان را می دهد که یک دید غلط از واقعیت اتخاذ کنید - یکی که ارزش های تبلیغ کننده را حفظ کند. هرچه بیشتر خود را در معرض جریان رسانه ای از قبیل تلویزیون قرار دهید، مدل ذهنی تان بیشتر از واقعیت تضعیف می شود. علاوه بر این، زمان بیشتری را در مصرف رسانه ای سرمایه گذاری می کنید، زمان کمتری در یادگیری از تجربه مستقیم سرمایه گذاری می کنید. این یک مسیر تنبلی بلند مدت، بی تفاوتی و فروپاشی است، نه خودآزمایی هوشمندانه.

شما می توانید اثر این بلوک را با یادگیری برای پیدا کردن شادی در تجربه مستقیم زندگی به جای جایگزین رنگی رسانه های جمعی، کاهش دهید. هر گاه شما در معرض تهدید رسانه هستید، آگاه باشید که افراد خاصی علاقه مند به تغییر در اندیشه های خود در مورد واقعیت هستند به طوری که اغلب با حقیقت در تعارض است. من خوش بین هستم که جامعه در نهایت نیازمند دستکاری رسانه ها خواهد شد، زیرا مردم بیشتر متوجه می شوند که قدرت و حقیقت در تعارض نیست. همانطور که در فصل 5 یاد خواهید گرفت، قدرت و حقیقت به عنوان متحد بسیار بهتر است؛ با هم آنها اصل اقتدار را تشکیل می دهند.

شرایط اجتماعی

تهویه مطبوع یک پسر عموی نزدیک به مطبوعات رسانه است. جامعه ای که در آن زندگی می کنید - از جمله خانواده، دوستان، همکاران و آشنایان - به شدت به درک خود از واقعیت کمک می کند. از طریق تعاملات شما با دیگران، شما به طور مداوم تحت تأثیر اندیشه های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و مذهبی قرار می گیرید. متاسفانه، چنین اعتقادات شرطی اغلب ارزشهای دیگر را پیش از حقیقت قرار می دهد، بنابراین ممکن است احساس کنید مجبور هستید که همین کار را انجام دهید. در دراز مدت، این قطع ارتباط از حقیقت منجر به شک و تردید شما می شود، و باعث می شود که قدرت خود را از ضعف و سردرگمی دور کنید. شما با حقیقت خودتان را با حقیقت می توانید این قدرت را به دست آورید.

بعضی اوقات، سازگاری اجتماعی به ما خدمت می کند. به عنوان مثال، یک زبان مشترک به ما در برقراری ارتباط و ارتباط با یکدیگر کمک می کند. بار دیگر، تهدید اجتماعی، اعتقادات غلطی را ایجاد می کند که ما را تضعیف می کند، مانند ترس ناعادلانه از صحبت عمومی.

مهم این است که آگاهی از باورهای محرمانه شما را بشناسید و آنها را آگاهانه بررسی کنید. هنگامی که شما درک بین باورهای خود، رفتار خود و احساسات خود را درک می کنید، از خود بپرسید که آیا واقعا اعتقاد دارید که چه چیزی را آموخته اید. آیا باورهای شما درست و دقیق هستند؟ آیا آنها با ادراکات شما سازگار هستند؟ به منظور همسویی با حقیقت، باید سرانجام باورهای غلط، نادرست و غیض را آزاد کنید.

اعتقادات دروغین

یادگیری دروغی رخ می دهد زمانی که شما اعتقاد دارید که به طور جزئی یا کاملا نادرست است. چنین اعتقادات ممکن است به طور تصادفی به وجود آید و یا عمدا توسط دیگران نصب شود. اثر این است که تصمیمات آینده شما بیشتر مستعد خطا هستند و نتایج شما خراب می شوند.

بخش بزرگی از رشد آگاهانه شامل شناسایی و پاکسازی باورهای دروغین می شود. بهترین کار این است که برای ایده ها و ورودی های تازه ای باز کنید، و هنگامی که مشکوک هستید ممکن است شما به اشتباه دروغ می گویید، فرضیه هایتان را به چالش بکشید. بعدها در این فصل، من برخی از تمرینات ساده را برای کمک به شما انجام می دهم.

تداخل احساسی

احساسات شدید می توانند توانایی شما را برای دقت واقعیت درک کنند. احساساتی مانند ترس، خشم، غم و اندوه، گناه، شرم، سرخوردگی، غرق شدن، و تنهایی شما را از تفکر به طور واضح متوقف می کنند، و شما را به حقیقت دروغ می گویند. به طور مشابه، احساسات مثبت می تواند شما را بیش از حد خوش بینانه تشویق کند، شما را تشویق می کند تا خطرات ناخوشایند و وعده های پرخاشگرانه را حفظ کنید.

با پرورش آگاهی خود، می توانید یاد بگیرید که وقتی احساس قوت قلب خود را تحت تاثیر قرار می دهد، متوجه شوید. احساسات شما ممکن است شما را از دقت درک واقعیت ها جلوگیری کند، اما سطح بالایی از خودآگاهی می تواند به شما در جلوگیری از رفتارهای بد آن ها کمک کند.

تصمیمات مهم باید زمانی اتخاذ شود که شما به راحتی و منطقی فکر کنید، نه زمانی که شما بیش از حد خوش بینانه یا بدبین هستید. با این حال، احساسات شما یک هوشمندانه قدرتمند از خود دارند که می تواند به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کند. احساسات خود را به عنوان یک نسخه متراکم از پیش بینی ذهنی خود در نظر بگیرید، پس تصمیم به تصمیم گیری است که باعث ایجاد احساسات مثبت می شود.

اعتیاد

اعتیاد مانند سیگار کشیدن، نوشیدن غذا و یا غرق شدن بیش از حد وب سایت باعث می شود که واقعیت را بپذیرید زیرا این رفتارها جهل و انکار را تقویت می کند. به عنوان مثال، اگر هر روز سیگار می کشید، الگوی رفتار شما دشوار است که قبول شویم که سیگار کشیدن برای سلامتی شما خطرناک است. اگر ترسیدید که ترک یک چالش بسیار بزرگی باشد، احتمالا شما در جستجوی حقیقت درباره سیگار کشیدن نیستید زیرا شما را مجبور می کند با ترس خود کنار بیایید و تلاش کنید.

اعتیاد به خاک غنی برای کشت غلط بیشتر می دهد. بسیاری از مردم به خاطر اعتیادشان خجالت می کشند و خجالت می کشند، لذا بهترین ها برای مخفی کردن آنها است. حفظ جبهه دروغ مهمتر از حقیقت است؛ و اسرار، فریب و دروغ، جایگاه ارتباط صادقانه را می گیرد.

اولین گام در غلبه بر هر گونه اعتیاد این است که حقیقت را بپذیریم: معتادم. اگر چه غلبه بر اعتیاد ممکن است مبارزه باشد، اگر بتوانید حقیقت وضعیت خود را پذیرفته و قبول کنید، این امر به شما کمک می کند تا از تسلیم شدن به دروغ های بیشتر جلوگیری کنید. این کاملا صحیح است که به خودتان بگویم، معتاد هستم و می خواهم تغییر بیاورم، اما در حال حاضر قدرتمندی برای انجام این کار ندارم. کاملا صادقانه با خودتان است که به شدت از زندگی در انکار بالاتر است. شما اغلب متوجه خواهید شد که با در نظر گرفتن اولین قدم، منابع داخلی و خارجی که شما نیاز دارید تا اعتیاد خود را از بین ببرید، به زودی در زندگی شما به وجود خواهد آمد، و پاسخ از سوی دیگر، به جای خرافات و انتقاد از طرف دیگر، مهربان و حامی خواهد بود.

نارسایی

یک درجه بالایی از بلوغ مورد نیاز برای پذیرش واقعیت کامل است، و این حاصل تجربه است. تجربیات تازه ای که به دست می آورید، سریع تر تفکر خود را بالغ می کند. هرچه بیشتر به دنبال انعطاف پذیری، فرار و فانتزی از سرپناه و راحتی باشید، دیگر از تفکر نابالغ و نادرست رنج می برید.کودکان مدل های نادرست واقعیت را به دلیل عدم تجربه تجربه می کنند، بنابراین ذهن آنها در ایجاد پیش بینی های دقیق مهارت کمتری دارند. یک کودک بی تجربه با یک ترفند که یک بالغ می شود، آسان است. بزرگسالان تجربه کافی برای پیش بینی دقیق نتیجه دارد؛ کودک نمی کند شما نمیتوانید خود را با حقیقت همسو کنید و از آن فرار کنید. اگر شما مایل به زندگی به عنوان یک انسان کامل به رسمیت شناخته شده، شما باید ناراحتی فراموشی را آزاد و تجارب عمیق تر رشد، که تنها بلوغ می تواند به دست آورد.

دستاوردهای ثانویه

بدست آوردن ثانویه یک مشکل رایج است که زمانی رخ می دهد که شما به طور موقت (بدست آوردن) از طریق تصور غلط به دست آورید. به عنوان مثال، ممکن است دروغی را در کار به کار گیرید تا از اخراج شدن جلوگیری شود، شما ممکن است مشکلات روابط خود را به منظور حفظ صلح رد کنید یا به خاطر راحتی غذاهای ناسالم بخورید.

خودتان را از حقیقت جدا کنید. تصمیمات بلند مدتانه ای نیست. این ناشی از عدم پذیرش پیش بینی های خود و عدم رعایت اخلاق و صادقانه آن است. هنگامی که شما به دنبال ثروت ثروتمند هستید، به طور پیوسته یک دروغ عمیق تر پیدا خواهید کرد که شدیدا مخدوش شده اید. امتناع شما برای مقابله با این دروغ، یک مارپیچ رو به کاهش را ادامه می دهد. منافع کوتاه مدت منافع پیشرفت واقعی را جایگزین می کند، و شما را به عمق سرکوب و انکار می کشاند. هرچه بیشتر به فریب ثانویه دست پیدا کنید، فریبنده ای که به عنوان یک انسان تبدیل شده اید.

به عنوان مثال، فرض کنید شما در یک شغل کار کنید که شما به طور مستقیم احساس می کنید برای شما اشتباه است؛ شما می دانید این مرده است وقتی نگاه می کنید، چیزی جز انحنای بی روح نمی بینید. شما فقط نمیتوانید خود را به پذیرش حقیقت وضعیت خود برسانید، بنابراین در عوض شما در انکار زندگی میکنید، وانمود میکنید که همه چیز به نوعی درست خواهد شد. به جای مواجه شدن با حقیقت، شما برای راه های دیگر برای پر کردن خلأ جستجو می کنید و در نهایت شما جایگزین ثروت می شوید. به جای اهداف واقعی شما، پول، تشخیص، یا آسایش را دنبال می کنید. به جای رشد واقعی، شما برای بالا رفتن از نردبان شرکت می کنید. به جای پیروی از دوستی و صمیمیت انسان، شما برای یک دریا از تماس های گاه به گاه، هیچ کس نمی داند، قبول، و دوست واقعی شما. به جای چالش های ارزشمند، شما را برای توهمات امنیتی حل و فصل می کند.

پیگیری ثانویه منجر به نارضایتی مداوم، ناپاکی و ناامیدی می شود. این یک دارو موقت است که هرگز شما را تحمل نخواهد کرد. اگر شما خود را در این چرخه اعتیاد پذیرفته اید، وقت خود را برای برخی از درون گرایی عمیق بگیرید. حتی اگر شما هنوز برای مقابله با عواقب طولانی مدت آماده نیستید، دست کم حقیقت را به خودتان تحمیل کنید. زندگی خود را از راه رهایی از دستاوردهای دروغ نجات ندهید.

چگونه به راستگو تبدیل شوید

کاملا طبیعی است که در زندگی خود مقدار زیادی از دروغ و انکار را پیدا کنید و ممکن است نگران باشید که با تصحیح خودتان با حقیقت، یک وظیفه قریب الوقوع خواهد بود. نترسید هر قدمی که در راستای حقیقت قرار می دهید، آن را آسان تر می کند تا در مسیر صحیح تر، خودآگاهی و پذیرش بیشتر ادامه یابد. شما نیازی به حل همه مشکلات در یک شب نیستید.

در اینجا برخی از تمرینات ساده و عملی است که می توانید از آن برای کمک به حقیقت خود استفاده کنید.

خود ارزیابی

یکی از بهترین راهها برای آوردن حقیقت بیشتر به زندگی شما، انجام یک ارزیابی سریع است. با استفاده از یک مقیاس ساده 1 تا 10، رتبه بندی عددی را به هر منطقه زندگی خود اختصاص دهید. A 1 به این معنی است که این بخش از زندگی شما وحشتناک است و به سختی می تواند بدتر شود؛ 10 این بدان معنی است که این منطقه کاملا کامل است و شما به سختی می توانید آن را بهتر کنید. لطفا یک لحظه این کار را انجام دهید در اینجا مناطق برای نرخ:

پاسخهای شما باید تصویری خوب از نحوه عملکرد شما ارائه دهد. معمولا می بینید که بعضی از مناطق دیگر، بعضی اوقات عقب مانده اند. جالب توجه است، این در ضعف ترین نقاط ماست که ما اغلب به دروغ و انکار می اندیشیم، زیرا اینها سخت ترین مناطق هستند که باید با آن روبرو شوند. اما این مناطق نمی توانند تا زمانی که مواجه می شوند و حقیقت را می پذیرند بهبود یابند.

حالا من می خواهم شما را به همان اعداد از دیدگاه های مختلف نگاه کنید. هر رتبه ای که نه 9 یا 10 باشد، برداشته شود و آن را با یک جایگزین کنید. بنابراین هر یک از آنها باید 1، 9 یا 10 باشد.

می بینید، اگر شما نمیتوانید یک منطقه معین از زندگی خود 9 یا 10 را ارزیابی کنید، بدیهی است که شما چیزی در این زمینه ندارید. این امر می تواند به خصوص هنگامی که شما فکر می کنید 7 ساله دارید، اعتراف کنید. 7. 7 در نگاه اول بسیار خوب عمل می کند، اما 9 و 10 درست است که بیش از 7 ثانیه طول می کشد. 10s تا کنون وجود دارد که شما احتمالا حتی نمی توانید آنها را از موقعیت 7.

7 چیزی است که شما می گیرید وقتی که شما اجازه می دهید بیش از حد دروغ و انکار به خزش در زندگی شما. این یک رتبه محرمانه برای شروع است، 1 در پنهان کردن. یا آنچه را که میخواهید انجام دهید یا نه. جواب 6، 7 یا 8 پاسخی است که شما می گیرید وقتی می دانید که چیزی ندارید، اما هنوز آماده نیستید که با آن روبرو شوید.

من می دانم این به نظر غیر منطقی سخت است، اما بر اساس تجربه من و همچنین آنچه که من در دیگران مشاهده، مردم برخی از قسمت های زندگی خود را 7 (و یا در آنجا) زمانی که آنها خود را از حقیقت قطع. به جای کار حرفه ای با هدف، یک 7 شغلی است. A 7 آرامش زندگی راحت است به جای یک رابطه عمیق در حال انجام. A 7 درآمد است که مخارج اولیه شما را پوشش می دهد به جای ارائه فراوانی واقعی. وقتی شما هر 7 سال زندگی خود را 7 سالگی می دانید، واقعا می گویید: "این چیزی نیست که من می خواهم، اما مطمئن نیستم که بتوانم بهتر عمل کنم، بنابراین من وانمود می کنم که آن را به اندازه کافی خوب هستم. این می تواند بدتر باشد. "با این حال، حقیقت این است که اگر شما در حال تجربه آنچه شما می خواهید، شما در حال حاضر در بدترین حالت ممکن است.

یک امتیاز صادقانه بیشتر به مسیر شما نسبت به موقعیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، من کاملا عاشق حرفه های فعلیم. من قطعا آن را 10 امتیاز می دهم. از سطح معینی موفقیت در این زمینه لذت بردم، اما این به همین دلیل نیست که من آن را بسیار ارزنده می دانم. اگر من در زمان ابتدایی شروع به کار کردم، هنوز 9 یا 10 سالهام را رتبهبندی کردهام. هرچند من هیچ شواهدی از موفقیت در این زمینه نداشتم، میدانستم که در مسیر درست هستم. موقعیت من مهم نبود. امتیاز بالا از دانستن من به سمت راست هدایت شد.

هنگامی که برخی از بخش های زندگی خود را 7 ساله می دانید، به این معنی است که شما در مسیر غلط هستید اما نمی خواهید آن را بپذیرید. شما نمی خواهید اذعان کنید که شما در حال نزدیک شدن به یک مرده هستید، بنابراین امتیاز خود را در جای خود قرار می دهید. "می دانی چقدر من مسیر اشتباهی را طی کرده ام؟" شما خودتان 7 را بر مبنای موقعیت مکانی خود در طول مسیر اختصاص داده اید، حتی اگر مسیر خود واقعا یک است. موقعیت شما مهم نیست. امتیاز شما باید از مسیر باشد. شما می توانید از ابتدا در یک حرفه جدید، یک رابطه جدید یا یک سفر روحانی جدید شروع کنید و هنوز هم این بخش از زندگی خود 9 یا 10 را در صورتی که در مسیر درست هستید قرار دهید.

حالا دوباره به هر حوزه زندگی خود نگاه کن و از خودت بپرس، من واقعا چه میخواهم؟ رویای من، دیدگاه بزرگ من چیست؟ تمایل عمیق من برای مدت طولانی اشتیاق دارم، آن که خودم تردید می کنم که اعتراف کنم چون فکر نمی کنم که بتوانم آن را داشته باشم؟ من بیشتر می خواهم تجربه کنم؟ قبول کنید که می خواهید آنچه را می خواهید، و متوقف کردن زندگی در انکار خواسته های واقعی خود.

مجله

مجله سازی یکی از ساده ترین و قدرتمند ترین روش ها برای کشف حقایق جدید است. با در اختیار داشتن افکار خود از سرتان و قرار دادن آنها در نوشتن، بینش هایی را که می خواهید در غیر این صورت از دست بدهید، به دست آورید.

در حالی که برخی از مردم از روزنامه نگاری صرفا برای ثبت خاطرات و تجربیات خود در یک "خاطرات عزیز" استفاده می کنند، قدرت واقعی روزنامه نگاری در توانایی خود برای کمک به شما در فراتر رفتن از تفکر پی در پی و بررسی اندیشه های شما از یک منظر کلی و پرنده است. از این ابزار برای حل مشکلات حیرت انگیز استفاده کنید، ایده های جدید را در اختیار شما قرار دهید، وضوح را به شرایط فازی و ارزیابی پیشرفت در جهت اهداف خود برسانید. به جای یک ابزار نگهداری اسناد، مجله شما می تواند به شدت پیشرفت شخصی شما را سریعتر کند، اگر به آن هدف اختصاص دهید.

بسیاری از مردم از مجلات کاغذی استفاده می کنند، بعضی دیگر ترجیح می دهند یک واژه پرداز، و بعضی ها مانند نرم افزار روزنامه نگاری خاص. من برای سال های زیادی از مجلات کاغذی استفاده می کردم، اما در سال 2002، نرم افزار مجله را تغییر دادم و هرگز برگشتم. مزایای متعدد هستند. تایپ سریعتر از نوشتن است نوشته های شما در یک پایگاه داده امن و خصوصی ذخیره می شوند. شما می توانید از ویژگی های داخلی ساخته شده در فورا برای پیدا کردن نوشته های قدیمی استفاده کنید. شما می توانید ورودی ها را برای دسته بندی ها برای سازمان بهتر تعیین کنید و شما به راحتی می توانید پشتیبان گیری امن ایجاد کنید. برنامه های قوی تر حتی اجازه می دهد تا تصاویر، ضبط های صوتی، فیلم ها، صفحات گسترده، فایل ها، لینک های وب و غیره را وارد کنید. هنگامی که شما نرم افزار مجله را امتحان می کنید، هرگز نمی خواهید به قلم و کاغذ بازگردید.

روزهای رسانه

یک راه عالی برای کاهش تاثیر تهیه رسانه ها اینست که سریع به رسانه های 30 روزه بروید. برای 30 روز مستقیم، تلویزیون را خاموش کنید و از تمام روزنامه ها، مجلات و منابع رسانه ای آنلاین خودداری کنید. خود را کاملا جدا کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

برای شروع موفقیت و آغاز کردن مسیر برای رسیدن به هدف و آرزوی خود باید از تمام زمان های زندگی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. بهترین زمان برای پیشی گرفتن از رقبای خود ، استفاده از زمان هایی هست که به آن توجه نمی کنند و یکی از آن زمان های مهم در مسیر موفقیت که اکثر انسان های موفق هم به آن اشاره کردند و در به اهمیت آن پرداختند ، زمان صبح میباشد. در این مقاله به کارهایی که یک انسان موفق باید در زمان صبح خود و قبل از خوردن صبحانه انجام دهد میپردازیم.

سه شنبه, 27 آذر 1397 16:48

تعریف عادت ها بخش مهمی از نظم

نوشته شده توسط

تعریف روتین مشخص برای این فعالیت است| تعریف عادت ها بخش مهمی از نظم

وقتی خواستار این هستیم نظم را وارد زندگی خود کنیم به فکر اصطلاح برخی از عادات و تغییر برخی رویه ها داریم.

حال مدیریت زمان و نظم شخصی به زمان خود با تغییر بر روی برخی روال ها و عادت‌ها سر و کار دارد.

در این باره بصورت عموم مدیریت زمان و نظم شخصی را هر دو را به معنای یکسات در عادت ها و رویه ها بکار میبریم در صورتی که دو مسئله جدا از هم هستند.

روال، رویه که معادل انگلیسی آن routine  که اینگونه تعریف می‌شود و عادت  را به عنوان  habit می‌شناسیم.

عادت‌ها با رویه‌ها|روتین‌ها|روال‌ها چه تفاوتی دارند؟

رویه در فرهنگ فارسی به معنی نظروتفکردرامور، فکروتامل درکار، حاجت است. رویه آرام زندگی یک نواخت آنها و کارهای جاری و معمولی از یک طرف و اضطراب و شور و هیجانی ... از طرف دیگر در نظر او می آمد.

روال به معنی روش بوده و سبک و اسلیب را به همراه می‌کشد.

عادت: خوی، آنچه که به آن خوبگیردودروقت معین انجام بدهد. و معنی کامل که می‌توانیم برای آن تعریف کنیم این است که عادت‌ها کارهایی هستند که ما آن‌ها را نسبتاً زیاد انجام می‌دهیم. ممکن است این کارها را در فواصل زمانی کاملاً مشخص یا به صورت پراکنده انجام دهیم. معمولاً عادت‌ها به تدریج چنان برای ما عادی می‌شوند که دیگر به آنها توجه نمی‌کنیم. مگر اینکه آگاهانه در مورد آن‌ها فکر کنیم یا کسی با ما در موردش صحبت کند.

چه چیزی را می خواهی تغییر دهی؟

آنچه که شما می خواهید در مورد نحوه مدیریت زمان خود (به عنوان مثال اهداف شغلی) را تغییر دهید، به هیچ وجه پنج هدف دیگر که شما به آن متعهد می شوید، تغییر دهید.

عادت چگونه ایجاد می‌شود؟

هر عملی که انسان می خواهد انجام دهد یا انجام می دهد بلافاصله موحب فعل و انفعالات شیمیایی در مغز می شود و سلول های مرتبط فعال می شوند این سلول ها برای ارسال پیام های عصبی بین خود مسیری را ایجاد می کنند این مسیر با تکرار رفتار شبیه یک ردپا در مغز می شود و سلول های عصبی پیام های خود را از آن مسیر به کمک تارهای عصبی که ایجاد می کنند انتقال می دهند.

وقتی رفتار خاص به قدر کافی تکرار شود اینکار به صورت خودکار در می آید که در این حالت دیگر نیازی نیست فرد برای این رفتار خاص فکر کند بلکه به محض دریافت محرک به صورت خودکار انجام می شود.

در این حالت دیگر نیازی به مداخله ذهن آگاه در رفتار نیست و هدایت رفتاری که به صورت عادت درآمده است از بخش ذهن آگاه به ضمیرناحودآگاه منتقل می شود و از اینجاست که ضمیر ناخود آگاه بر آن رفتار انسان مسلط می شود.

خلق و خو ها بیانگر رفتارهایی است که به صورت خودکار در زمان ها، مکان ها، موقعیت ها و شرایط روحی و روانی مختلف از ما سر می زند؛ آن ها تعیین می کنند که شما کی هستید و در حقیقت عادت های هر فرد بیانگر شخصیت اوست.

ضمیر ناخودآگاه از طریق عادت ها بیش از ۹۵ رفتار آدمی را شکل داده و هدایت می کند و می توان گفت انسان برده عادت های خودش است؛ انسان هایی موفق کسانی هستند که افکار ذهنی و رفتاری خوبی را در خود ایجاد کرده اند عادت هایی که آنها را در دستیابی به اهداف مختلف زندگی شان توانمند می سازند.

عادت ها قابل یادگیری هستند و به راحتی می توان عادت های مزاحم و مخرب را با عادت های جدید جایگزین نمود.

چه راهکارهایی برای مدیریت عادت ها وجود دارد؟

۱عادت هایی که روزانه در موقعیت ها و ساعت ها ی مختلف از شما سر می زند را لیست کنید.


۲ارتباط هر کدام از این ها را با هدف های اصلی زندگی تان مانند اهداف رشد شخصیتی ، خانوادگی ، اجتماعی ، شغلی ، معنوی شناسایی کنید.


۳تاثیر مثبت یا منفی آن ها را روی اهداف تان شناسایی کنید.


۴آنهایی را که برای اهداف تان مضر هستند را با یک برنامه مناسب براساس اصل پارتو حذف یا با عادت های مفید جایگزین کنید.


۵عادت های مفید برای پیشبرد اهداف تان را تقویت نمایید

دیوید_هیوم

پنج شنبه, 22 آذر 1397 16:42

چگونه به زمان خود نظم دهیم؟

نوشته شده توسط

 

چگونه به زمان خود نظم دهیم؟ | مدیریت زمان

 

توانایی شما در مدیریت زمان به عنوان مدیر به انداره هر کاری  دیگری، تعیین کننده موفقیت یا شکستتان است. زمان منبعی ضروری و غیرقابل جایگزین برای موفقیت است. این ارزشمندترین دارایی شماست. نمی توان آن را پس انداز کرد یا زمان از دست رفته را بازیافت. هر کاری که باید انجام دهید نیازمند زمان است و هر چه از زمان خود بهتر استفاده کنید، موفق‌تر خواهید بود و پاداش های بزرگتری دریافت خواهید کرد.

مدیریت زمان برای برخورداری از حداکثر سلامتی و بهره‌وری شخصی حیاتی است. میزان کنترلی که بر زمان و زندگی خود دارید، شاخصی مهم از میزان آرامش درونی ، هماهنگی و سلامت ذهنی شما است. احساس عدم توانایی در کنترل زمان منبع اصلی استرس، نگرانی و افسردگی است. هر چه بهتر رویدادهای مهم زندگی خود را سازماندهی و کنترل کنید، هر لحظه احساس بهتری خواهید داشت، انرژی بیشتری داری، بهتر می‌خوابید و کارهای بیشتری انجام می دهید.

 چند گام برای این کار وجود دارد :

1.محتویات ذهن خود را در یک کاغذ یادداشت کنید.

یک مداد کوچک بهتر از یک حافظه‌ی پُر از جزئیات است. هر چیزی را که نباید فراموش کنید، یادداشت کنید، حتی اگر حافظه‌ی خیلی خوبی دارید. هیچ‌کس کامل نیست و روی کاغذ آوردن اطلاعات ضرری به شما وارد نمی‌کند. شماره‌ تلفن‌ها، قرار ملاقات‌ها، تاریخ تولدها، لیست خرید و کارهایی که باید انجام دهید را یادداشت کنید و جایی بگذارید که به راحتی بتوانید پیدایش کنید و هر زمان به آن نیاز داشتید سراغش بروید.

برای هر روزتان لیستی از «بایدها» تهیه کنید. در این لیست نباید بیشتر از ۵ مورد آمده باشد، چون در این صورت برای‌تان سخت و سنگین می‌شود و احتمال موفق نشدن بیشتر می‌شود. یک یا دوتا از این کارها آنهایی باشد که حتما و حتما باید در آن روز انجامش دهید و بقیه نیز کارهایی باشند که پیگیرشان هستید تا انجام شوند.

2.هر آنچه می توانید را با امکانات موجود و همین الان  انجام دهید .

باید به خودتان بگویید زندگی من ارزشمند و مهم است و برای هر دقیقه و ساعت آن ارزش قاعل هستم. می خواهم از این ساعت ها به خوبی استفاده کنم تا در زمانی که در اختیار دارم  بیشترین موفقیت را کسب کنم . 

مدیریت زمان مثل راندن دوچرخه است که از مجموعه روش ها و استراژی ها و تکنیک ها تشکیل شده است. مجموعه ای از مهارت ها است که می توانید بیاموزید و تمرین کنید و با اراده و تکرار در آن ها استاد شوید.

3.پیگیر برنامه‌‌هایتان باشید

اگر خودتان را ملزم به انجام کارهای مقرر شده در لیست‌تان نکنید، این لیست و برنامه کمکی به شما نخواهد کرد و هیچ فایده‌ای ندارد. راه‌های زیادی برای پایبند ماندن و پیروی کردن از لیستِ بایدها وجود دارد. کافیست از تعلل و طفره رفتن دست بردارید و چیزهایی که حواس و تمرکزتان را بهم می‌ریزد کنار بگذارید.

گر در مورد چیزی که در انتهای لیست بایدهایتان گذاشته‌اید تردید دارید، نگاه دقیق‌تری به آن بکنید. آیا واقعا اهمیت دارد؟ اگر چنین است، پس زودتر انجامش دهید یا دست‌کم شروعش کنید. اگر هم مهم نیست، آن را به لیست کارهای بلندمدت‌تان منتقل کنید یا کلا از بایدها حذفش کنید. به خودتان اجازه ندهید نسبت به کاری دچار وسواس یا سردرگمی شوید.
اگر دیدید کسل و خسته شده‌اید یا برنامه‌ی روزمره‌تان بهم ریخته است، شاید بتوانید حواس‌ خودتان را با انجام کاری که برای بعدها آن را در نظر گرفته بودید، پرت کنید و خودتان را راضی و خوشحال نگه دارید.

4- به هر چیزی مکانی اختصاص دهید.
اگر شما خانه نداشته باشید، براحتی گم می‌شوید. سازماندهی زندگی به این معناست که وسایل خود را در جای درست قرار دهید. افراد منظم بوسیله قرار دادن وسایل در محل مناسب و برچسب زدن فضاهای نگهداری این وسایل، محیط اطراف خود را مرتب نگه می‌دارند. این عمل دسترسی شما را به وسایل مورد استفاده‌تان آسان می‌کند، و مانع از بهم ریختگی و شلوغی قفسه‌ها و فضاهای اطراف شما می‌شود. در پیدا کردن فضا برای وسایل خود خلاق باشید. در ضمن، هرگز از برچسب “جورواجور” یا “متنوع” استفاده نکنید.

 

5.تصمیم‌گیری‌هایتان را بیشتر کنید .

به‌هم ریختگی و بی‌نظمی معمولا نتیجه‌ی ضعف در تصمیم گیری در این باره است که چه باید بکنید و با یک موضوع چطور باید کنار بیایید. مهارت‌ تصمیم‌گیری‌ را با تصمیمات کوچک تمرین کنید تا به زودی ببینید به چه اعتماد به‌نفسی در زمینه‌ی اقدام و عمل خواهید رسید و چه خوب می‌توانید از پس تمام کارهای روزمره‌تان بربیایید و در انجام مسئولیت‌هایتان موفق بشوید. همین امروز شروع کنید!

قانون کنترل

نکته بسیار جالب اینکه اگر اکنون فکر نمی کنید که مدیر زمان خوبی هستید  و با این حال وانمود می کنید که از قبل خوب بوده اید، این کار احساس کارایی شخصی را در شما بر می انگیزد. در واقع وقتی «چیزی را وانمود می کنید تا به آن دست یابیید» می توانید کارها ، عادات  و رفتار خود را تغییر دهید.

سه شنبه, 22 آبان 1397 17:18

نقش باور در رسیدن به هدف

نوشته شده توسط

انسان هایی که چیزی را باور دارند، به چنان درجه ای از اطمینان نسبت به آن باور می رسند که غالبا درهای ذهن خود را بر روی هر باور جدیدی می بندد. اما اگر با این افراد روابط صمیمانه ای ایجاد کنید، ممکن است بتوانید در الگوهای خود خللی به وجود آورید و کاری کنید که مراجع خود را زیر سوال ببرند و به باورهای جدیدی توجه کنند. این موضوع موجب می شوند که مراجع قدیمی مورد تردید قرار بگیرند و زمینه را برای کسب باورهای جدید مهیا کنند و اینجاست که شما نقش باور در موفقیت و زندگی را متوجه شوید.

صفحه1 از2