زندگی زناشویی

زندگی زناشویی (5)

یکشنبه, 01 بهمن 1396 16:08

معیارهای انتخاب همسر در ازدواج(1)

نوشته شده توسط

اگر شناسنامه تان را ورق بزنید چهار واقعه زندگی در آن آمده است: تولد، ازدواج، طلاق و  فوت؛که فقط در ازدواج و طلاق مختارید که انتخاب کنید و تصمیم بگیرید. بنابراین برای ازدواج باید با مطالعه و براساس معیارهای حقیقی همسر را انتخاب کرد. قبل ازدواج حتماً با یك متخصص یا یك مشاور خِبره در امور خانواده و برخوردار از اطلاعات امروزی مشاوره کنید.

سه شنبه, 12 دی 1396 18:04

معیار اخلاق در ازدواج

نوشته شده توسط

یکی از مسائل چالش برانگیز هر زندگی مشترکی، اخلاق طرفین است. و این مسئله، از جمله مسائلی است که پس از شکل گیری خانواده، نقش به سزایی در زندگی ایفا می کند. همیشه از خشونت علیه زنان صحبت به میان می آید که درصد بالایی از این خشونت ها توسط مردها به همسرانشان اعمال می شود. اما گاهی هم با تصمیمات اشتباه، خود را مجبور به تحمل این خشونت ها کرده اید.

سه شنبه, 21 آذر 1396 18:39

تناسب خانوادگی در ازدواج

نوشته شده توسط

تناسب خانوادگی و شیوه های تربیتی

شخصیت شما در بستر خانواده تان شکل میگیرید. چهارچوب هر خانواده هم با خانواده دیگر فرق میکند؛ یعنی هر خانواده بسته به زمینه فرهنگی و تربیتیای که دارد در فرد تأثیر متفاوتی میگذارد. تا جایی که جان واتسون ( پدر روانشناسی رفتاری) میگوید: پنجاه نوزاد به من بدهید و بگویید چه شخصیت هایی لازم دارید؛ دانشمند، پلیس، قاضی، دزد و چه میخواهید؟ من مطابق سفارش شما بیست سال بعد این افراد را تحویل میدهم. در واقع او میخواهد بگوید که تربیت، نقش بسیار پررنگ تری از زمینه های دیگر مثل ژنتیك دارد.

پنج شنبه, 16 آذر 1396 18:44

ازدواج

نوشته شده توسط

 

یک زمانی این مسئله خیلی آسان بود. شما ازدواج می‌کردید، گویی که دارید باهم روی یک زمین کار می‌کنید و تا زمانی که می‌توانستید کنار هم کار کنید، این ازدواج و زندگی مشترک ادامه داشت. مفهوم یک ازدواج موفق در واقع بیشتر شبیه به ایده‌ی یک تراکتور زیبا بود. اگر شما هم می‌خواهید تجربه‌ی خوبی از ازدواج خود داشته باشید، این مقاله از وداس را از دست ندهید.

استیون ناک، استاد مطالعات اجتماعی که در دانشگاه ویرجینیا تحصیل کرده است و خالق اثر ازدواج در زندگی مردان است می‌گوید: با مستقل شدن ازدواج، این مفهوم در طول زمان  تغییر کرده است. زوج‌ها دیگر برای نیازهای قبلی کنار هم نیستند. اگر شما با کسی در حال کار برروی یک مزرعه هستید، مهم نیست که چقدر از او کار می‌کشید، شما همانقدر به کارگری او نیاز دارید که او از شما انتظار دارد. یک زوج تقریباً به طور مساوی به هم وابسته هستند.

این مساله اصلاً به معنی شاد و موفق بودن ازدواج‌های مدرن نیست. با توجه به آخرین اطلاعات U.S. Census، درصد کلی طلاق در امریکا کم شده است و این به دلیل ازدواج دیرتر و غالباً بعد از ازدواج سفید (زندگی مشترک بدون ازدواج قانونی و شرعی) است. اما برای ازدواج‌های اول این درصد همان ۴۷% باقی مانده است.