کسب درآمد

کسب درآمد (1)

دوشنبه, 25 دی 1396 17:23

راز ثروتمند شدن استیو جابز

نوشته شده توسط

استیو جابز در یک جمله به خوبی تفاوت فکری میلیاردرها را با افراد عادی به تصویر کشید و ما در این نوشتار راز میلیاردر شدن از نظر استیو جابز را برای شما می‌گوییم.
طرز تفکر میلیاردرها با افراد عادی جامعه فرق دارد، و استیو جابز از این امر مستثنا نیست.
استیو جابز نابغه‌ای بود که با ثروتی حدود ۱۰.۲ میلیارد دلار دار فانی را وداع گفت، و این تفاوت از دیدگاه او در یک جمله خلاصه می‌شود: "هوش میلیاردری". در گفتمانی که با حضور استیو جابز برگزار شد، وی در پاسخ به این سوال که "تفاوت میلیاردرها با افراد عادی در چیست" پاسخی کوتاه داد که این تفاوت را به خوبی نشان می‌دهد.
موسس شرکت اپل در پاسخ گفت: "تمام چیزهایی که به آن زندگی می‌گویید از افرادی تشکیل شده که به هیچ عنوان از شما باهوش‌تر نیستند و شما می‌توانید تغییر ایجاد کنید، بر دیگران تاثیر بگذارید و چیزهایی را بسازید که توسط دیگران استفاده می‌شوند."
ماتیسون، یکی از سرمایه‌گذارانی که با میلیاردرها کار کرده است، در این رابطه می‌گوید: "میلیادرها به این حقیقت رسیده‌اند که جهان انعطاف‌پذیر است. افراد کاردان با تلاش می‌توانند به معنای واقعی جهان را تغییر دهند، برخلاف بقیه که فکر می‌کنند دنیا مفهومی ثابت و غیرمتغیر است و همه‌چیز به دست تقدیر رقم می‌خورد."
میلیاردرها از مغز خود کار می‌کشند و سعی می‌کنند برای مشکلات راه‌حل پیدا کنند. جابز در این باره می‌گوید: "میلیاردرها به هیچ‌وجه باهوش‌تر از بقیه نیستند، بلکه از مردم دیگر استراتژیک‌تر هستند. وقتی یک میلیاردر به پول نیاز دارد به این فکر نمی‌کند که آیا امکان کسب درآمد بیشتر وجود دارد یا نه، بلکه به دنبال راه‌حلی قطعی می‌گردد. هرچه اندیشه‌هایتان والاتر باشد، درآمد بیشتری کسب می‌کنید."